Кошик
4 відгуків

GardenLife

+380 (67) 322-27-10

Навіщо потрібні грунтові бактерії?

Навіщо потрібні грунтові бактерії?

Виснаження грунту, а також посушлива погода з-за глобальних кліматичних змін, призводить до того, що з кожним роком садівництво та городництво стає все більш трудомісткою справою. Як же полегшити процес вирощування рослин? Як раз тут нам на допомогу приходять ґрунтові мікроорганізми.

Основні функції грунтових бактерій:

  • Допомагають утримувати вологу в ґрунті.
  • Створюють оптимальні умови аерації грунту.
  • Забезпечують рослини трудноусваиваемыми поживними речовинами.
  • Очищають грунт від пестицидів та інших забруднень.
  • Забезпечують розвиток кореневої системи.
  • Збільшують врожайність сільськогосподарських культур.

Якщо сказати конкретніше, то грунтові бактерії перетворюють складні поживні елементи в доступні форми, щоб кореневі волоски рослини могли їх засвоїти. Хоч ми і не бачимо, але рослини прикладають надзвичайні зусилля для того, щоб задовольнити свої потреби в поживних речовинах. Візьмемо, наприклад, азот. Для повноцінного розвитку рослин дуже потрібен цей елемент, але отримати його з атмосфери вони не можуть. Зв'язують азот бактерії, які живуть у грунті, розщеплюють дуже стійку молекулу N2 і тоді рослина може поглинати її і використовувати для задоволення своїх потреб в азоті.

Фосфор – другий за важливістю після азоту елемент: він впливає на формування кореневої системи і має першорядне значення для врожайності рослин. При цьому, фосфор складніше засвоюється. Мінералізація органічно пов'язаного фосфору – досить повільний процес і залежить він від активності ґрунтових мікроорганізмів. Органічні кислоти, що виділяються бактеріями і грибами, які живуть у ґрунті, дозволяють розчиняти неорганічні фосфатні мінерали. Тим самим бактерії дають можливість рослинам поглинати їх.

Крім перерахованих функцій, ґрунтові бактерії впливають своїми виділеннями на ріст коренів та утворення кореневих волосків, тобто, допомагають проростків на початкових етапах розвитку. Активне коренеутворення, в свою чергу, сприяє кращому і швидшому засвоєнню інших поживних речовин рослинами, а кореневі волоски утримують вологу грунт навколо коренів, що дозволяє культур протистояти посушливих умов. А ще завдяки активному коренеутворення і засвоєнню поживних речовин вчасно, рослини гарантовано сформують більший урожай.

Як бачите, якщо в ризосфері присутня достатня кількість корисних бактерій, їх діяльність допомагає рослинам. Проблеми виникають тоді, коли ми маємо справу з збідненої, виснаженою грунтом – недолік мікроорганізмів ускладнює вирощування рослин і вже тим більше отримання хорошого врожаю. Заповнити дефіцит корисних бактерій можна за допомогою спеціального субстрату. Завдяки своїм складом і змістом корисних бактерій, він є унікальним продуктом. Субстрат можна застосовувати в саду, городі, теплицях при вирощуванні рослин в квартирі. Він роскисляє грунт і утримує в ній вологу, перешкоджає вимиванню добрив підвищує їх ефективність, живить рослини азотом і фосфором в легкозасвоюваній формі, підвищує вміст цукру і вітаміну С в плодах, в 5 разів знижує вимивання азоту з грунту, забезпечує фунгіцидну захист рослин від хвороб, грибків і цвілі.
 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner